Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Компанијата Volkswagen објави тизер со кој го најавува пристигнувањето на освежениот SUV Tiguan Allspace со 7 седишта.

Освежениот Tiguan беше претставен минатата година, а редизајнираниот Tiguan Allspace не се разликува многу од овој модел. На тизерот се гледаат задните светла и изгледот на задниот дел на автомобилот.

Новиот модел ќе има редизајнирана централна конзола и инфо-забавен систем со 8 и 10-инчен екран чувствителен на допир.

Светската премиера на освежениот Tiguan Allspace е зaкажана за 12 мај, а овој модел ќе се произведува во Мексико.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Авто новости

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Read more

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Read more

Автомобилот Ford Escort на принцезата Дијана оди на аукција

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Читај повеќе

Honda со тизери го најави новиот Civic

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Читај повеќе
  • filter

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Читај повеќе

Автомобилот Ford Escort на принцезата Дијана оди на аукција

Читај повеќе
  • play_arrow

Ковчези на тркала: Најлошите креш-тестови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Wartburg P100 - „комунистичка авангарда“ која никогаш не виде бел ден

Читај повеќе
  • filter

Toyota го претстави новиот Land Cruiser

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави освежениот Grandland

Читај повеќе