Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Освежениот модел на Volkswagen, Arteon ќе дебитира утре(24 јуни).

Редизајнираниот Arteon ќе се разликува од актуелниот модел по некои стилски детали на надворешноста, нови ЛЕД светла, како и нова маска за ладилникот. Повеќе детали се очекува да бидат објавени утре.

Погледнете го видеото.

реклама

Концепти

Хибридниот X8 M ќе биде најмоќниот модел на BMW досега

Read more

Топ 15 најлуди концепт модели за 2020 година

Read more

Mercedes ветува моќен електричен автомобил со досег од 1.200 км

Read more

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Read more

Нови видеа

play_arrow

Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Read more
play_arrow

Неделен ручек: Печено пиле со раскошен сос

Read more
play_arrow

Десет фудбалери кои се премногу добри за клубот во кој играат

Read more
play_arrow

50 факти за вселената што звучат неверојатно

Read more
play_arrow

Дали постојат минатото и иднината?

Read more
play_arrow

Која е најкорумпираната фудбалска лига во светот?

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Блиска средба со белуга кит

Read more
play_arrow

Најсмешните моменти на Софија Вергара во „Modern Family“

Read more
play_arrow

Тренинг во пар: 30 вежби за 30 минути

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за „Secrets of the Saqqara Tomb“

Read more
play_arrow

Откритија во 2020 што покажаа дека најверојатно не сме сами во универзумот

Read more