Volkswagen го објави тизерот за редизајнираниот Tiguan

Tiguan е многу важен модел за компанијата Volkswagen и е најпродаван на светскиот пазар, а сега германскиот гигант планира да го освежи.

Засега има многу малку детали за редизајнираниот Tiguan. Volkswagen го објави тизерот за новиот SUV кој го прикажува неговиот нов изглед на предната маска.

Актуелната решетка на ладилникот и предните LED светла се со иста должина, но обновените модели ќе имаат помали и поагресивни светлечки елементи и подлабока решетка за ладилникот. На предниот дел е и редизајнираното VW лого.

Новиот Tiguan ќе има и нов infotainment систем наречен MIB3 за кој не се знае многу, но познато е дека ќе поддржува over-the-air надоградба и Wi-Fi поврзаност. Се очекуваат и промени во внатрешноста на автомобилот.

Од Volkswagen најавија дека новиот Tiguan ќе има спортски изглед и погон на сите четири тркала.

Volkswagen ќе го претстави освежениот Tiguan ова лето.

реклама

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Читај повеќе

Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Читај повеќе