Volkswagen објави тизер за новиот Passat

Автомобилската компанија Volkswagen објави тизер фотографија за новиот Passat што следната недела ќе има деби на Саемот за ватомобили во Детроит.

Фотографијата не открива многу – се гледа само убава фелна со пет краци на која е намонтирана ContiPro Continental гума.

Судејќи по прототипот, на тизерот е модел R со 19-инчни фелни што се ексклузивни за најдобрите пакети. Во пониските пакети за опрема Passat доаѓа со 17 и 18-инчни фелни.

Не би требало да се очекуваат некои големи новитети кај „мистериозниот“ Passat. Автомобилот сепак ќе биде на истата платформа, а не на MQB како што се шпекулираше, а ја користат и моделите Jetta, Golf и Arteon.

Задржан е 2,0-литарскиот четирицилиндарски мотор со турбополнач што испорачува 174 коњски сили, а вртежниот момент е зголемен на 280 Nm.

Повеќе детали за новиот Passat ќе дознаеме на Саемот во Детроит.

реклама

Авто новости

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе