Volkswagen објави тизер за новиот Passat

Автомобилската компанија Volkswagen објави тизер фотографија за новиот Passat што следната недела ќе има деби на Саемот за ватомобили во Детроит.

Фотографијата не открива многу – се гледа само убава фелна со пет краци на која е намонтирана ContiPro Continental гума.

Судејќи по прототипот, на тизерот е модел R со 19-инчни фелни што се ексклузивни за најдобрите пакети. Во пониските пакети за опрема Passat доаѓа со 17 и 18-инчни фелни.

Не би требало да се очекуваат некои големи новитети кај „мистериозниот“ Passat. Автомобилот сепак ќе биде на истата платформа, а не на MQB како што се шпекулираше, а ја користат и моделите Jetta, Golf и Arteon.

Задржан е 2,0-литарскиот четирицилиндарски мотор со турбополнач што испорачува 174 коњски сили, а вртежниот момент е зголемен на 280 Nm.

Повеќе детали за новиот Passat ќе дознаеме на Саемот во Детроит.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more
zhivotnite_videni_od_poinakva_perspektiva-262083.jpg

Животните видени од поинаква перспектива

Read more
Шербеџија му се заблагодари на Манчевски што бил дел од неговиот сон

Шербеџија му се заблагодари на Манчевски што бил дел од неговиот сон

Read more
Канал 5 потврди дека новинарот Гоце Михајлоски е позитивен на коронавирусот

Канал 5 потврди дека новинарот Гоце Михајлоски е позитивен на коронавирусот

Read more

Авто новости

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе