Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Стотици волонтери низ цела Шпанија зедоа учество во чистење на морскиот брег во петокот.

Акцијата се одвуваше истовремено на 40 локации околу Шпанија и имаше за цел да го исчисти морскиот брег од ѓубре и отпадоци, вклучувајќи и маски и ракавици кои почнаа да ги загадуваат водите откако почна пандемијата со COVID-19.

Волонтери ги чистеа плажите, а нуркачи морското дно.

реклама

Чек дис аут

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Read more

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more
play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Read more
play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Read more
play_arrow

Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

Read more
play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more
play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more
play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Read more
play_arrow

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more