Volvo најави електричен SUV

Подоцна оваа година ќе го откриеме нашиот нов целосно електричен водечки SUV, соопшти Volvo.

 

Оригинално електричен и дефиниран со софтверот, тој е демонстрација на нашата иднина и го означува почетокот на новата ера на безбедноста и на компанијата.

Речиси 100 години, целта на Volvo беше да иновира и постави нови стандарди за да спаси повеќе животи. Со најновиот автомобил, наследството продолжува со воведување на нови технологии кои ќе помогнат и ќе го забрзаат напредокот кон визијата на компанијата: Дека никој не треба да биде сериозно повреден или да го загуби животот во нов автомобил Volvo.

URL

„Пред да ви го покажеме автомобилот подоцна оваа година, Џим Роуан ќе ја претстави нашата визија за автомобилите на Volvo и безбедноста во иднина – и ќе понуди прв поглед на некои од новите технологии кои се стандардни на нашиот следен целосно електричен SUV. Ќе има иновативни карактеристики дизајнирани да ја зголемат вашата безбедност, како и оние околу вас“, се вели во соопштението.

Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Авто новости

Пресметката е јасна: Еуро 7 ги поскапува автомобилите за 2.000 евра

Read more

Што означуваат зелените ленти што се појавија на патиштата во Словенија?

Read more

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more
 

Автомобили

Пресметката е јасна: Еуро 7 ги поскапува автомобилите за 2.000 евра

Читај повеќе

Што означуваат зелените ленти што се појавија на патиштата во Словенија?

Читај повеќе

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе
  • filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Читај повеќе