Вонредно обраќање на Путин: Нашиот одговор ќе биде суров

Макфакс
/ 24.06.2023 / 10:40

Рускиот претседател Владимир Путин во моментов се обраќа на јавноста, откако беа подигнати безбедносни мерки низ целата земја.

„Ова е еднакво на вооружен бунт, Русија ќе се брани“, рече на почетокот Путин и додаде дека „Русија се бори за животот и безбедноста на граѓаните на Федерацијата“.

„Секој конфликт мора да се отфрли за време на специјална воена операција. Ова е обид да нѐ нападнат одвнатре, ова е предавство“, рече Путин.

Путин рече дека „Русија води тешка битка за иднината“ и дека „целата воена и информатичка технологија на Западот е против Русија“.

– Како граѓанин на Русија ќе направам се за да ја одбранам земјата, ќе бидат преземени решителни дејствија. Секој бунт е смртоносна закана, нашиот одговор ќе биде суров. – вели Путин.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Свет

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Read more

Топлотен бран ја погоди Австралија: Речиси 15°C над просекот во Сиднеј

Read more

Нацрт-резолуција: Израел мора да ги почитува хуманитарните обврски

Read more

ЕУ се договори како ќе ја регулира вештачката интелигенција

Read more
 

Вести

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Читај повеќе

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Читај повеќе

Полицијата го најде 20-годишникот кој канеше на кафе ученичка во Карбинци, не утврдила елементи на кривично дело

Читај повеќе

Топлотен бран ја погоди Австралија: Речиси 15°C над просекот во Сиднеј

Читај повеќе

Нацрт-резолуција: Израел мора да ги почитува хуманитарните обврски

Читај повеќе

ЕУ се договори како ќе ја регулира вештачката интелигенција

Читај повеќе

Сончево и студено, попладне облачноста ќе се зголемува

Читај повеќе
  • filter

Спречен шверц на повеќе од 500 делови за камиони

Читај повеќе

ЦУК: Најбарана Итната медицинска помош со 51% од реалните повици на 112

Читај повеќе