Возач пресретнат и физички нападнат на „Партизанска“

Вчера околу 10:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека дошло до физичка пресметка на двајца возачи на булевар „Партизански Одреди“.

Поради недоразбирање во сообраќајот, И.П.(47) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Јагуар“ со скопски регистерски таблици му го пресекол патот на патничко моторно возило „Фиат Сеченто“ со скопски регистерски таблици управувано од И.А.(47) од Скопје.

Потоа И.П. излегол од возилото и му го скршил стаклото од вратата на другото возило и физички го нападнал И.А. по што го напуштил местото на настанот.

И.П. по кратко време бил пронајден и приведен од страна на полициски службеници во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

реклама

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Хроника

Чулев: МВР отвора истраги во кои инволвирани се и функционери

Read more

Кривични пријави за наставници од ОУ „Кузман Шапкарев” кои издале лажни свидетелства

Read more

На регионалниот пат Чашка-Велес се запали и целосно изгоре автомобил во движење

Read more

Прилепчанец пријавил дека сопругата го повредила со остар предмет, сопругата го пријавила за напад

Read more

Вести

Mакедонската еврообврзница издадена на 700 милиони евра со камата од 3,675 отсто

Читај повеќе

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Читај повеќе

Чулев: МВР отвора истраги во кои инволвирани се и функционери

Читај повеќе

Дневен преглед за состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Путин: Искуството за работа од дома ќе биде потребно и по пандемијата

Читај повеќе

Акциите на Renault пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

Читај повеќе

Кривични пријави за наставници од ОУ „Кузман Шапкарев” кои издале лажни свидетелства

Читај повеќе

САД ја предупредија Србија на изборите да нема воени злосторници за кандидати

Читај повеќе

Угостителите во секој момент ги очекуваат протоколите, се надеваат на измени

Читај повеќе