Возач со 9 животи: За влакно избегна смрт двапати во неколку секунди

Благодарение на социјалните мрежи се почесто сме сведоци на опасни сообраќајни ситуации.

Минатата година беше обележана со бројни видеа од возење во спротивен правец по автопат.

Но, најновото видео не е направено на автопат, туку на пат кој важи за еден од најопасните патни делници во Србија, на Ибарската магистрала.

Се разбира, овој пат сам по себе не е толку опасен, но неодговорните и арогантни возачи го прават таков.

Возачот во ова видео избегнува сигурна смрт двапати во неколку секунди, во обид да престигне друго возило.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Апелираме дека ова не само што е опасно однесување за возачот, туку и за останатите учесници во сообраќајот.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Авто новости

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Read more

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Read more

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Read more

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Read more
 

Автомобили

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе
  • filter

Пристигна освежената Škoda Octavia

Читај повеќе