Возач загина во сообраќајка кај Кичево

Едно лице загина утрово во сообраќајна несреќа меѓу патничко и товарно возило на магистралниот пат Кичево-Гостивар.

СВР Охрид соопшти дека несреќата се случила утрово во 6 часот и 35 минути кај „Тајмишка раскрсница“ меѓу товарно возило „Mан“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(56) од Гостивар и патничко возило „Хјундаи“, со скопски регистарски ознаки.

– На местото на несреќата починал возачот на возилото „Хјундаи“, смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош од Кичево и се работи на утврдување на идентитетот на лицето. Со тешки телесни повреди се здобила Р.К. (42) од Скопје, сопатничка во истото возило, констатирани во Ургентниот центар во Скопје, стои во информацијата.

Увид извршиле јавен обвинител и полициски екипи.

реклама

Царот е гол! Русите бегаат, сојузниците го напуштаат, пријателите се зафатени со други работи

Read more

Кој е ризикот ако возите со премногу ниски вртежи?

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета

Read more

Хроника

Камион излетал од патот Гостивар-Кичево и се запалил, возачот со тешки повреди

Read more

Битолчанец осомничен за полов напад врз осумгодишно дете

Read more

Приведена скопјанка која ги принудувала нејзините малолетни деца да питачат

Read more

Приведена скопјанка осудена на четири години и три месеци затвор

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Мицкоски: Останува нашата поддршка на проектите за модерно Скопје

Читај повеќе

Шпанија размислува за намалување на работната недела на 35 часа

Читај повеќе

СДСМ: Да го разгледаме предлогот за референдум на Левица и ќе го кажеме ставот

Читај повеќе

Театарските уметници од Србија, С. Македонија и Албанија стануваат дел од Отворен Балкан

Читај повеќе

ЕК предложи нов пакет санкции против Русија

Читај повеќе

На 5 октомври во Крушево концерт „Со љубов за Тоше“

Читај повеќе

Зошто фунтата слабее?

Читај повеќе

Андонов: На 15 октомври ќе има парно во Скопје, ќе купуваме гас од Србија во замена за струја

Читај повеќе

Нови 96 заболени од COVID-19, еден починат и 37 оздравени

Читај повеќе