Вознемирувачка глетка: Чендлер со редок нокаут го „згасна“ легендарниот Фергусон

Мајкл Чендлер синоќа среде главната програма на настанот UFC 274 на фантастичен начин го совлада легендарниот Тони Фергусон благодарение на неверојатен нокаут.

Петтиот борач на официјалната WTAлиста на почетокот на втората рунда му зададе „front kick“ на Фергусон, удар кој досега не го доживеал во кариерата.

Атрактивниот нокаут на Чендлер не се гледа често на ова ниво, а исто така беше деветти од ваков вид во историјата на УФЦ.

Претходната прва рунда понуди одличен напад на Фергусон и удар со кој му се закани на Чендлер кој сепак се врати и заврши одлична работа до крајот на рундата.

URL

Чендлер со ова дојде до сооднос 2-2 во УФЦ, но начинот на кој се бори е тоа што сигурно ќе му донесе уште една одлична можност.

Од друга страна, ова е четврти пораз во низа за Фергусон, но за првпат вака брутално беше „згаснат“, па многумина на социјалните мрежи му предвидуваат крај на кариерата.

Да потсетиме, Фергусон еднаш имаше низа од 12 победи во УФЦ што беше прекината во 2020 година од Џастин Гејџи.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Останати спортови

Американска пливачка се онесвести и потона на дното од базен

Read more

Македонските спортисти ќе настапат во 10 спортови на Медитеранските игри во Алжир

Read more

Актерката и модел Каналис со победа дебитираше во рингот

Read more

Нема веќе лесни победи: ФИНА го ограничи учеството на трансродовите пливачки

Read more
 

Спорт

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Читај повеќе

Руни го напушти Дерби Каунти

Читај повеќе

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Читај повеќе

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Читај повеќе

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Читај повеќе

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Читај повеќе

Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Читај повеќе

ФИФА промени две важни правила за бројот на играчи за Светското во Катар

Читај повеќе