Вознемирувачка снимка од Мексико: Убиство сред бел ден на бензинска

Надзорна камера во Мексико сними застрашувачки момент во кој вооружени напаѓачи фаќаат возач во заседа на бензинска пумпа и го убиваат среде бел ден.

Снимката е направена на бензинска во Мапек, а на неа е забележано ладнокрвно убиство на маж во погребна кола, пишува Daily Mail. На местото на настанот пристигнала мексиканската Национална гарда, агенти на државната полиција и брзата помош, но возачот веќе бил мртов.

Идентитетот на жртвата не е јавно откриен, не е познато дали убиството е поврзано со конфликти меѓу нарко картели. Не се пријавени апсења поврзани со случајот.

реклама

Свет

СЗО апелира за итна помош од 15 милиони долари за Либан

Read more

На Кипар сослушан сопственикот на бродот што го пренел амониум нитратот во Бејрут

Read more

Хаос во Бејрут: Уапсени 16 луѓе поврзани со експлозијата, протест против владата

Read more

Во Индија над 2 милиона заразени со COVID-19, во Мексико над 50.000 починати

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more