Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Млад човек од Кенија, кој на социјалните мрежи е познат како Metro man, стана фаворит на навивачите на СП и истовремено неочекувана интернет сензација.

Седнат на столче во стилот на спасувач, има задача навивачите да ги насочува кон блиските метро станици. Поради начинот на кој го прави тоа, стана голема сензација на интернет.

Има многу работници кои ја вршат оваа услуга на трите линии што водат до 8 стадиони на СП распоредени на пет места, но овој млад човек од Кенија најмногу се истакнува.

Неговиот TikTok профил (@metro_man001) за три дена доби 25.000 следбеници, а снимките го прикажуваат како си ја врши работата.

Во коментарите под виралните видеа луѓето се шегуваат дека тој сега е „попопуларен и од Меси“.

URL
URL
Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more

Фудбал

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Read more

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Read more

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Read more

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џими Батлер смени имиџ, навивачите на Мајами воодушевени од емо фризурата

Читај повеќе

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Читај повеќе

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Читај повеќе

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Читај повеќе

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Читај повеќе

Милевски повика 25 играчи за одлучувачкиот натпревар против Украина

Читај повеќе

Ван Хал по 19 години се врати во Ајакс

Читај повеќе

Скандал во Динамо: Во авионот прошверцувалe хулиган од Атина

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг незапирливо го води Јунајтед во амбис: Сруши негативен рекорд кој стоеше од 1986

Читај повеќе