Вработена во општина Гази Баба пријавила обид за напад од колега-советник

Вработена во општина Гази Баба пријавила во полиција дека колега-советник упатил закани кон неа додека била на работното место и се обидел физички да ја нападне.

На 05.05.2021 во 20:20 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.М.(42) од Скопје пријавила дека на 29.04.2021 околу 14:30 часот на нејзиното работно место во објектот на општина Гази Баба, А.Т. - советник од една политичка партија ѝ упатил закани.

Истиот се обидел и физички да ја нападне, но бил спречен од присутните советници.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Хроника

Обвинение за гостиварец поради пуштање во оптек лажни пари

Read more

Продолжен притворот на Орце Камчев

Read more

Обвинетите во случајот „Двојник” вкупно осудени на 16 години затвор

Read more

Прегазен малолетник во Скопје

Read more
 

Вести

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Читај повеќе

Во понеделник почнува уписот во средно образование

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 21 нов случај, еден починат и седуммина оздравени

Читај повеќе

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Читај повеќе

Американците работат на базука која убива дронови

Читај повеќе

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Читај повеќе

Скратен полицискиот час во Грција

Читај повеќе

Променливо облачно, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Читај повеќе

ЕУ ќе укине дел од рестриктивните мерки за патување во текот на летото

Читај повеќе