Враќање во форма: Едноставен тренинг за почетници

А.С.
/ 29.03.2023 / 17:00

Сите околу вас практикуваат некаква физичка активност, а вие сè уште не сте ни почнале? Редовната физичка активност има преголем број на придобивки кои треба да ви послужат како мотивација да се активирате.

Недоволната физичка активност е глобален проблем кој според истражувањето на Светската здравствена организација има сериозни последици за човековото здравје. Според нивните податоци, физичката неактивност е сè почеста појава, а особено кај адолесцентите.

Затоа, никогаш не е доцна да почнете со вежбање, а ова видео ќе ви помогне ако сте почетник или се враќате на вежбањето по подолга пауза.

реклама

Фит

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Read more

Како да излезете од магепсаниот круг на диети и дебелеење?

Read more

4 вежби без опрема што ќе ви го трансформираат целото тело за само 4 недели

Read more

На што се должи неверојатната трансформација на Џеф Безос?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Губење титула на бугарски начин

Read more
play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more
play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more