Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Ако сте тениски фан и памтењето добро ве служи, сигурно се сеќавате на една легендарна сцена од турнирот Рио Опен во 2014 година.

Тогаш цел свет се прашуваше: Која е оваа убавица која работи како собирачка на топчиња?

Младата дама стоеше до Рафаел Надал во поголемиот дел од турнирот и често му го одземаше вниманието за време на паузите, што камерите секако не пропуштија да го „фатат“.

Remote video URL

За кратко време ја доби титулата „најубавата собирачка на топчиња“ и воопшто не изненадува фактот дека девојката го „запали“ интернетот. Сите сакаа да дознаат нешто повеќе за неа. Беше откриено дека се вика Фернанда Маја Карели.

Години подоцна, жолтиот печат повторно „копаше“ по интернет и откри дека Фернанда уште има врска со светот на спортот – сега е спортска коментаторка за радиостаницата Mix Fm, како и ТВ-водителка за спортската програма на SBT Esporte Rio. Исто така е навивачка на Олимпискиот стадион во Рио де Жанеиро.

Фернанда во меѓувреме се омажила и има две деца, а вака изгледа денес:

URL
View this post on Instagram

Minha Família !

A post shared by Fernanda Maia (@fernandamaiacarelli) on

URL
View this post on Instagram

☀️🍃🌸. 👙@santerrybeachwear

A post shared by Fernanda Maia (@fernandamaiacarelli) on

URL
View this post on Instagram

Boa noite

A post shared by Fernanda Maia (@fernandamaiacarelli) on

URL
View this post on Instagram

Minha Paixão é viver de futebol !

A post shared by Fernanda Maia (@fernandamaiacarelli) on

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Чек дис аут

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Read more

Што се крие под песокот на Сахара?

Read more

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Read more

Борба меѓу две змии одблизу

Read more

Магазин

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Читај повеќе

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе