Времето денеска променливо облачно и дождливо

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег.

Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час). Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 4 до 13°C, информираат од УХМР.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со врнежи од слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне до 10°C.

В недела исто така ќе се задржи променливо облачно и постудено. На планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час). Од понеделник ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Македонија

Се укинува балансерот – министерот Минчев вели дека имало злоупотреби во минатото

Read more

Кривична против Иљази, ја оштетила Токсикологија за речиси 660 илјади денари

Read more

Таравари: На 5 најдобри студенти по медицина веднаш по дипломирањето ќе им биде понудено вработување во државните болници

Read more

Мерко дозволил бесправно градење на објект кај базенот на хотелот Дрим, обвинение против 11 лица и 1 фирма

Read more
 

Вести

Се укинува балансерот – министерот Минчев вели дека имало злоупотреби во минатото

Читај повеќе
  • play_arrow

Избегнат страшен судир на патнички авиони на американското небо

Читај повеќе

Кривична против Иљази, ја оштетила Токсикологија за речиси 660 илјади денари

Читај повеќе

Таравари: На 5 најдобри студенти по медицина веднаш по дипломирањето ќе им биде понудено вработување во државните болници

Читај повеќе
  • play_arrow

Орбан објави фотка со Трамп: Разговаравме за мир, добрата вест е – ќе го реши тоа

Читај повеќе

Прегазен велосипедист во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Гума на авион експлодира при полетување во САД

Читај повеќе

Сѐ е подготвено за уште едно успешно издание на фестивалот Охридско лето

Читај повеќе

Мерко дозволил бесправно градење на објект кај базенот на хотелот Дрим, обвинение против 11 лица и 1 фирма

Читај повеќе