Времето утре сончево, студено и ветровито

Времето утре во земјава ќе биде сончево, студено и ветровито. Претежно во северните делови ќе има мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието ќе дува повремено засилен северозападен до северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 3, а максималната ќе достигне од 5 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне 9 степени.

Од УХМР најавуваат дека до понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од снег, само понекаде на пониските места повремено од дожд.

реклама

Македонија

27 години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Read more

Наместо зеленило и градинки, ќе никнат нови згради во Хром и Дексион

Read more

Претпладне претежно сончево, попладне можен дожд

Read more

Како се станува директор на ПОЦ?

Read more
 

Вести

Украинско дипломатско возило учествувало во сообраќајка на паркинг, повредена жена

Читај повеќе

27 години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Читај повеќе

Наместо зеленило и градинки, ќе никнат нови згради во Хром и Дексион

Читај повеќе

Руски гувернер: Половина од мобилизираните во регионот се вратени дома

Читај повеќе

Институт за војна: Драматични промени во Москва

Читај повеќе

Нов скок на цената на нафтата, се чека одлука на ОПЕК

Читај повеќе

Земјите од ЕУ почнаа координирано да ги викаат руските амбасадори на разговори

Читај повеќе

Партијата на Борисов води на изборите во Бугарија

Читај повеќе

Италија: Можеме да ја истуркаме зимата со сегашните количини гас

Читај повеќе