Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Со оглед на тоа што најдобрите пријатели најчесто се личности кои ја знаат секоја верзија од нашата личност, врската со нив од една страна е примамлива. Но, од друга страна, може да значи и погрешна одлука.

Дали сте сигурни дека сакате да бидете во врска со најдобриот пријател? Некои експерти велат дека врската со најдобар пријател е клуч за пронаоѓање сродна душа и долг и среќен живот, но други сметаат дека е тоа најголема грешка бидејќи ќе ја изгубите најважната личност во животот.

Па тогаш, која одлука е најисправна?

Пред да ја донесете прочитајте за што треба да размислите пред да се одлучите.

1. Сексот менува сè

Ви се случило да запознаете интересен и секси маж кој во кревет е поинаква приказна? Дали може да го замислите најдобриот пријател во таа ситуација? Сигурни сте дека ваквите работи може да минат без непријатности? Немојте да заборавите дека пријателите со бенефиции ретко завршуваат како „само пријатели“ повторно.

2. Постои можност да го загубите засекогаш

Штом еднаш влезете во врска со пријател, ако раскинете слаби се шансите да заборавите низ што сé сте минале во врската и повторно да се доживувате како пријатели.

3. Премногу знае за вас

Со вас минал низ секакви ситуации и драми, знае сè за вас и тоа е добро, но сепак во секоја врска е потребна доза мистериозност, барем на почетокот.

4. Повеќе немате најдобар пријател

Ако сте во врска со него, на кого може да му се доверите за проблемите? Сетете се колку пати сте барале совети од него. Не заборавајте дека веќе не може да се карате и набрзина да се смирите, бидејќи веќе не сте само најдобри пријатели, туку нешто повеќе.

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Љубов и секс

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Магазин

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Читај повеќе

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе