Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Пристигна вториот трејлер за втората сезона на House of the Dragon.

Во новиот трејлер за следното поглавје од приквелот на Game of Thrones, Мет Смит, Ема Д'Арси и Оливија Кук се враќаат во своите улоги.

House of the Dragon ја следи борбата помеѓу престолонаследниќката Ренира Таргариен и нејзиниот помлад полубрат Егон II Таргариен додека се натпреваруваат кој ќе владее од Железниот трон. Трејлерот прикажува бројни акциони сцени од битки кои се случуваат за време на граѓанската војна.

Remote video URL

Втората сезона од осум епизоди ќе биде премиерно прикажана на HBO Max на 16 јуни. Првата сезона беше премиерно прикажана на 21 август 2022 година. Првата епизода имаше неверојатни 10 милиони гледачи, што доведе до најава за втора сезона само една недела по премиерната епизода. Секоја од епизодите од првата сезона на House of the Dragon имаше во просек 29 милиони гледачи, само во САД.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more
 

Сцена

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Читај повеќе
  • play_arrow

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе