Вујин: Ги воочивме грешките од првиот меч со Кјелце, во Полска одиме на победа

Десниот бек на Вардар, Марко Вујин, верува дека неговиот тим може да оствари добар резултат на гостувањето во Кјелце.

„Црвено-црните“ пред пет дена загубија на домашен терен и сега сакаат да се реваншираат на гостувањето во Полска.

– Кјелце е силен противник. Тоа го видовме и кај нас пред неколку дена. Вистина е дека без навивачите домашниот терен не е некоја предност и нема некоја голема улога за екипа која е домаќин. Ние одиме во Кјелце со одработени неколку тренинзи меѓу двата натпревара. Направивме видеоанализа на нивната игра. Ги воочивме грешките што ги направивме на првиот меч. Се надевам дека тоа ќе го исправиме и ќе успееме да направиме позитивен резултат. Тие се врвен тим, но и ние исто така. Сакаме да победиме, па ќе видеме што ќе се случи, изјави Вујин.

Натпреварот Кјелце – Вардар е закажан за утре (25 ноември) со почеток во 20:45 часот. 

Remote video URL
Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Ракомет

Висок пораз на стартот од Шведска

Read more

Вујовиќ: Хрватска и Норвешка главни фаворити за светската титула

Read more

Брестовац: Учеството на првенството е награда за нас, но не се предаваме

Read more

Познат тимот со кој ракометарите ќе играат на Мундијалот

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе