Вундеркинд сензации во Бундеслигата од кои се очекува многу

Football Daily продолжуваат со анализите на фудбалските клубови, играчи и секако - млади таленти. Оваа недела е за листа од 11-те најдобри млади играчи во Бундеслигата, вистински вундеркинд сензации од кои се очекува многу.

Доволно се зборува за Џејден Санчо и Ерлинг Харланд, германската лига има многу други имиња за кои вреди да се издвои време и простор.

На листата се двајца квалитетни француски играчи во Лајпциг – Ибрахим Конате и Кристофер Нкунку – како и момчето кое би можело да биде иднината на нападот во Баерн Минхен – Џошуа Зеркзи.

 

реклама

Фудбал

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Интер го враќа Наинголан

Read more

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Read more

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Read more

Нови видеа

play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more