Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Продолжението на филмот „Joker“ со повторно учество на американскиот глумец Хоакин Феникс ќе се прикажува во кината од 4 октомври 2024 година, објави продуцентската компанија Warner Bros.

Хоакин Феникс доби Оскар за најдобра улога за првиот дел на „Joker“ од 2019 година.

Во продукцијата можеби ќе учествува и пејачката Лејди Гага, според The Hollywood Reporter. Сепак, сѐ уште не е познато во каква функција ќе биде таа. И новиот филм повторно ќе го режира Тод Филипс, а според порталот Deadline, почетокот на снимањето е закажан за декември.

„Joker“ беше објавен во 2019 година и освои два Оскара – за најдобра филмска музика (композитор: Хилдур Гурнадотир) и за најдобра главна машка улога.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more

Почина Драги Христов - Шпага

Read more

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Read more
 

Сцена

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе