Webit.Festival е распродаден! Приклучете се на листата за последните билети!

На помалку од една недела до настанот, распродадени се сите билети за Webit.Festival!

4.806 лица, од повеќе од 90 земји од светот, се регистрирани за присуство на фестивалот. Присутните ќе се поврзат со некои од врвните лидери од светот на технологијата, инвеститори, основачи и медиуми, во текот на дводневниот настан.

Webit.Festival е еден од највлијателните настани за технологија во Европа. Оваа година фестивалот ќе се одржува на 25-26 април во Софија, под покровителство на претседателот на Бугарија Румен Радев, градоначалникот на Софија Јорданка Фандакова и е поддржан од Европската комисија.

Присутните ќе имаат можност да слушнат предавања, презентации и говори од 300 говорници, на различни теми: Иднината на виртуелната реалност, вештачка интелигенција, маркетинг, паметни градови, дигитално здравје, развој на софтвер и многу други. Целосната програма може да ја видите тука.

Ако немате билет за овој настан, Webit ви дава можност да се приклучите на листата за чекање! Лимитиран број на билети за фестивалот ќе бидат овозможени на селектирани кандидати. 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Бизнис

Forbes: Богатството на Џеф Безос надмина 180 милијарди долари

Read more

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more

Цените на нафтата паднаа под 43 долари, расте загриженоста поради ширењето на заразата

Read more

Во Шпанија и Романија откриени печатници за лажни банкноти

Read more

Вести

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица

Читај повеќе

Forbes: Богатството на Џеф Безос надмина 180 милијарди долари

Читај повеќе

Трамп: Не ги слушам експертите за коронавирус

Читај повеќе

Во Хонгконг се забранува политичка активност за студенти и ученици

Читај повеќе

Изборите ќе ги следат над 2.000 домашни и странски набљудувачи

Читај повеќе

Сончево и топло до 33 степени

Читај повеќе

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држaвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Читај повеќе

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата

Читај повеќе