The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Поминаа неколку години од објавувањето на мегапопуларната видеоигра The Witcher 3: Wild Hunt, а се чини дека базата на играчи кои имаат само пофални зборови за играта не престанува да расте.

Затоа, студиото CD Project Red наскоро ќе го претстави изданието на оваа игра за следната генерација конзоли.

Со рестриктивните мерки поради коронавирусот ширум светот, се отвори можност за љубителите на жанрот RPG пак да тргнат со Гералт и дружината во десетина часови авантура, а со новото издание, наменето за новата генерација конзоли, Playstation 5 и Xbox Series X / S, сега истото ќе можат да го сторат и фановите на PC. Ова next-gen издание беше најавено минатата година, а сега стигна официјална информација дека можеме да го очекуваме во втората половина на оваа година.

URL

Познато е дека играта ќе донесе 4K резолуција и перформанси од 60 слики во секунда, како и подобрена графика и голем број додатоци што ќе го направат гејмерското искуство попријатно. Според претходните најави, оваа надградба ќе биде бесплатна за секој што веќе е сопственик на The Witcher 3: Wild Hunt, па сега можеби е одлично време да го купат и оние кои сѐ уште го немаат.

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Гејминг

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Read more

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Read more

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Read more

Call of Duty: Mobile заработи 10 милијарди долари во 2020

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе