ДАЛИ ЌЕ ЈА ЗАСЕНИ GAME OF THRONES?

The Witcher ги „запали“ пиратските сајтови

Стриминг платформата Netflix ја најави „The Witcher“ како серијата која ќе ја засени дури и епската „Game of Thrones“.

Откако почна да се прикажува на 20 декември, „The Witcher“ стана една од најжешките теми меѓу обожавателите на ТВ-серии, а во Netflix задоволно тријат раце од гледаноста.

Но, каде што има популарна серија, таму има и пиратерија.

Веднаш по премиерата на серијата со Хенри Кавил во главната улога, сите епизоди беа достапни во најдобра резолуција за гледање на пиратските сајтови.

Критичарите не штедат на пофалби кога зборуваат за серијата која ако гледачите продолжат да ја следат со ваков ентузијазам, дефинитивно ќе ја надмине „Game of Thrones“.

По само два дена од премиерата, серијата имаше оцена од 8,8 на сервисот IMDb.

На пиратскиот сајт Popcorn Time се достапни сите осум епизоди од првата сезона во 720p и 1080p резолуција, со по околу 1.000 „сидери“ на секоја епизода.

Ова покажува колку е барана серијата, но и дека стриминг сервисите уште не се добро заштитени од пиратерија.

Netflix уште не тргнал во „лов“ на оние кои незаконски ја шират серијата, но според сајтот Torrent Freak, стриминг платформата станала членка на уште едно здружение против пиратерија.

Дали вие ја гледате „The Witcher“? Каква оцена ѝ давате од 1 до 10?

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Секси калчо (I дел)

Read more

Филм & ТВ

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Доделени наградите на 19. Синедејс

Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сцена

  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе