Xbox One официјално згасна

Производството на конзолата Xbox One официјално е запрено, соопшти Microsoft.

Кога започна производството и подоцна продажбата на конзолите Xbox Series X и Xbox Series S, беше јасно дека Xbox One е завршен.

Конзолата веќе беше стигнала до својот крај во 2020 година, но сè уште беше во продажба.

Сега сите преостанати конзоли се официјално продадени и Microsoft официјално објави дека повеќе нема да се произведува.

„Фокусот е на новите конзоли и нема потреба да се враќаме на Xbox One“, велат од Microsoft.

Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Гејминг

Игрицата WRC Generations доаѓа во октомври со историски и нови рели автомобили

Read more

Ситуацијата за Need for Speed ​​се менува

Read more

Годзила и Кинг Конг во Call of Duty: Warzone

Read more

Mafia 4 е официјално во развој

Read more
 

Гик

Twitter казнет со 150 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

InSight Mars го испрати последното селфи од Црвената планета

Читај повеќе

Дали телефоните нè прислушуваат: Како знаат за што зборуваме и зошто добиваме реклами за тоа?

Читај повеќе

Универзумот се шири многу побрзо отколку што мислевме

Читај повеќе

Xiaomi претстави три модели на мобилни од серијата Redmi Note 11

Читај повеќе

Nothing наскоро го пушта својот прв телефон - и тоа проѕирен

Читај повеќе

Револуционерна терапија: Со вирус во борба против клетките на ракот

Читај повеќе

Moderna веќе тестира вакцини против мајмунски сипаници

Читај повеќе

Постигнувањето вештачка општа интелигенција е „завршена работа“

Читај повеќе