Xiaomi го најави Mi 11 за светскиот пазар, ќе чини 749 евра

Новиот флегшип на Xiaomi кој ќе се продава на глобалниот пазар е Mi 11.

Xiaomi ја најави интернационалната верзија на својот флегшип Mi 11 откако претходно се појави на кинескиот пазар.

Mi 11 користи Qualcomm Snapdragon 888 процесор кој поддржува 5G мрежа. Освен тоа, смартфонот има 8 GB RAM и 128 или 256 GB интерна меморија.

Екранот е ист или сличен на Samsung Galaxy S21 Ultra. Се работи за 6,8-инчен OLED панел со резолуција од 1440p и фреквенција на освежување од 120 Hz.

Позади се наоѓа главната камера од 108 MP, ултрашироката од 12 и телемакро камера од 5 MP. Селфи камерата има 20 MP.

Уредот го напојува батерија од 4.600 mAh која поддржува 50W безжично полнење.

Моделот со 8 GB RAM и 128 GB интерна меморија чини 749 евра, додека за моделот со 8 GB RAM и 256 GB интерна меморија треба да се издвојат 799 евра.

Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more

Мобилни

Honor го претстави новиот телефон

Read more

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Read more

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Read more

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Read more
 

Гик

Honor го претстави новиот телефон

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Читај повеќе
  • play_arrow

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Читај повеќе

Instagram воведе промена: Swipe-up замина во историја, го замени стикер-линк

Читај повеќе
  • play_arrow

Електричниот авион на Rolls-Royce го направи првиот пробен лет

Читај повеќе

Леб - намирница која ја обликуваше исхраната во последните 6.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе