Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Компанијата Xiaomi се подготвува да претстави нов смартфон кој ќе биде достапен и на европскиот пазар.

Се работи за моделот Mi 10T Pro со главна камера од 108 MP, батерија од 5.000 mAh и екран со фреквенција на освежување од 144 Hz.

Фотографијата која настана во продавницата на Xiaomi открива дека Mi 10T Pro ќе чини 699 евра. Исто така, на фотографијата се гледа дека ќе го користи новиот Qualcomm Snapdragon 865 процесор.

Според досегашниот извештај, овој уред се очекува до крајот на септември, а најверојатно ќе има 6,67-инчен IPS LCD екран со резолуција од 2.340х1080 пиксели, 8 GB RAM и 128/256 GB интерна меморија, главна камера од 108 MP, телефото од 8 и ултраширока од 20 MP. Селфи камерата ќе има 20 MP.

Ќе има можност за снимање во 8К и 4К.

Смартфонот ќе користи Android, ќе поддржува 50W брзо полнење, како и 30W брзо полнење.

Уредот ќе поддржува и 5G мрежа.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Мобилни

OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Read more

Кои апликации најмногу ја „цицаат“ батеријата на Android смартфоните?

Read more

Како ќе изгледа новиот телефон на преклоп на Huawei?

Read more

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more

Гик

  • play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Читај повеќе

НАСА: Дефинитивно има вода на Месечината

Читај повеќе

Оксфорд: Нашата вакцина делува кај постари и помлади луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Првпат снимени џиновски панди како се парат во дивината

Читај повеќе
  • play_arrow

Уништена првата кошница на азиски стршни-убијци во САД

Читај повеќе
  • filter

OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Читај повеќе

Кои апликации најмногу ја „цицаат“ батеријата на Android смартфоните?

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот телефон на преклоп на Huawei?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Читај повеќе