Xiaomi го претстави лаптопот Mi Notebook 14

Компанијата Xiaomi го претстави новиот Mi Notebook 14 со интегрирана веб-камера.

Xiaomi ги продава моделите Mi Notebook без камери, но тоа не е баш идеална опција во време на пандемија на коронавирус кога повеќето луѓе работат од дома и кога учениците и студентите следат онлајн настава. Поради тоа, Xiaomi го претстави новиот Mi Notebook 14 кој доаѓа со интегрирана веб-камера во горниот агол на екранот.

Лаптопот доби Intel Core i5 процесор од 10. генерација, а се продава по атрактивна цена. Има три верзии, а најевтината доаѓа со 8 GB RAM и 256 GB интерна меморија. Поскапиот модел доаѓа со 512 GB интерна меморија и Nvdia GeForce MX250 графичка картичка.

Лаптопот има 14-инчен екран со резолуција од 1080p и формат 16:9 и 46W батерија. Notebook е тежок 1,5 кг.

Цената се движи од 500 до 600 евра, зависно од моделот.

Тагови
реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Хардвер

Како изгледа телевизор од 400.000 долари?

Read more

Колку е опасно да го оставате телефонот на полнач преку ноќ?

Read more

Хај-тек чудовиште: Лаптоп со дури седум монитори

Read more

Motorola развива технологија за полнење уреди од далечина

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Читај повеќе

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Читај повеќе
  • filter

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Читај повеќе

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Читај повеќе

Роскосмос почна да работи на Венера-Д орбиталната станица

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот вселенски ураган исфрла електрони наместо дожд

Читај повеќе
  • play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Читај повеќе