Xiaomi го претстави новиот Mi 11 Lite

Компанијата Xiaomi вчера претстави три нови смартфони: Mi 11 Lite, Mi 11 Pro и Mi 11 Ultra

Новиот смартфон Mi 11 Lite 5G ќе има пристапна цена. Иако изгледа слично како Mi 11 и Mi 11 Pro, станува збор за уред со послаби спецификации.

Овој смартфон доби Qualcomm Snapdragon 780 процесор кој беше претставен минатата недела.

Mi 11 Lite има 6,55-инчен OLED екран со резолуција од 1080p и фреквенција на освежување од 90 Hz.

Позади се сместени 3 камери: главната има 64 MP, ултрашироката 8 и макро камерата има 5 MP.

Селфи камерата има 20 MP.

Го напојува батерија од 4.250 mAh, а достапен е со 6 GB RAM/128 GB, 8 GB RAM/128 GB и 8 GB RAM/256 GB.

Remote video URL

Продолжете со читање: Xiaomi го претстави Mi 11 Ultra - нивниот најмоќен смартфон досега

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Мобилни

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Read more

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе