Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Xiaomi ги претстави Note 10 Pro, Note 10, Note 10S и Note 10 5G.

Одиме со ред.

Redmi Note 10 Pro

Најдобриот телефон е Redmi Note 10 Pro. Има 6,67-инчен AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz.

Доаѓа со 4 камери. Главната камера има 108 MP и Samsung ISOCELL HM2 процесор, ултраширока камера од 8 MP, макро камера од 5 MP и 2MP сензор за длабочина. Селфи камерата има 16 MP.

Почетната цена започнува од 279$ за моделот со 6/64 GB, 299$ за моделот од 6/128 GB и 329$ за моделот од 8/128 GB.

Remote video URL
Redmi Note 10

Има Snapdragon 732 процесор и доаѓа со 6 GB или 8 GB RAM и батерија од 5,020 mAh.

Ќе биде достапен во три бои – Onyx Gray, Glacier Blue и Gradient Bronze.

Redmi Note 10 доаѓа со 6,43-инчен AMOLED екран, главна камера од 48 MP, 8MP ултраширока камера и макро и сензор за длабочина од 2 MP. Предната камера има 13 MP.

Има Snapdragon 678 процесор, 4/6 GB RAM, 5000 мАq батерија. Ќе биде достапен на 8 март во Onyx Gray, Pebble White, Lake Green варијанта.

Ќе се продава по цена од 199$ за моделот од 4/64 GB, моделот од 4/128 GB исто така по цена од 199 долари и моделот со 8/128GB за 279 долари.

Redmi Note 10S

Овој модел е сличен на Redmi Note 10. Има 6,43-инчен AMOLED екран, батерија од 5000 мAh. Се разликува само поради камерата и процесорот. Note 10S има 64 MP главна камера. Останатите камери се од 8MP, 2MP, 2MP, селфи камерата има 13 MP.

Достапен ќе биде од април и тоа во три бои Onyx Gray, Pebble White и Ocean Blue.

Redmi Note 10 5G

Овој модел доаѓа со 6,5-инчен LCD екран со фреквенција на освежување од 90 Hz, процесор МеdiaTek Dimensity 700, главна камера од 48 MP и сензор за длабочина и макро камера од 2 MP. Предната камера има 8 MP.

Има батерија од 5000 mAh. Ќе биде достапен од април во 3 бои: Оnyx Gray, Glacier Blue и Gradient Bronze, по цена од 199$ за 4/64GB и 229$ за моделот од 4/128GB.

Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more

Мобилни

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Read more

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Read more

Sony ги претстави Xperia 1 III и Xperia 5 III

Read more

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Read more
 

Гик

За физички неактивните, веројатноста да починат од COVID-19 е поголема

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Читај повеќе

Русија најави повлекување од Меѓународната вселенска станица, гради нова

Читај повеќе

Научниците открија нова причина зошто постојано сме гладни

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА денеска ќе го тестира Ingenuity на Марс

Читај повеќе

SpaceX ќе гради ново летало за Месечината

Читај повеќе

НАСА за првпат лансира екипаж со сонда и повеќекратна ракета на SpaceX

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Читај повеќе