Xiaomi Mi Mix 4 ќе има потполно невидлива селфи камера под екранот

Xiaomi веќе некое време работи на камери сместени под екранот, но на пазарот сè уште нема смартфон кој ги користи.

Mi 10 Ultra требаше да биде првиот смартфон со камера под екранот, но тоа не се случи, исто како и моделот Mi 11 Ultra. Сега се подготвуваат да го претстават моделот Mi Mix 4 кој конечно ќе добие камера под екранот.

Селфи камерата ќе биде потполно невидлива кога не е во функција, екранот ќе биде ограничен на 1080p+ резолуција.

Xiaomi патентираше екран со 4 камери, но Mi Mix 4 ќе има панел со две заоблени страни.

Смартфонот ќе биде поскап од моделот Mi 11 Ultra, што значи дека ќе биде поскап од 790 евра.

Remote video URL
Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Мобилни

Xiaomi претстави три модели на мобилни од серијата Redmi Note 11

Read more

Nothing наскоро го пушта својот прв телефон - и тоа проѕирен

Read more

Првиот смартфон со камера од 200 MP пристигнува во јули

Read more

Motorola најави нов смартфон со камера од 200 MP

Read more
 

Гик

Голем интерес за младинскиот предизвик – Генерација без граници, пријавете се!

Читај повеќе

SpaceX го лансираше првиот „крипто сателит“

Читај повеќе

Научниците предвидуваат: Луѓето ќе слетаат на астероид во 2073, а на Јупитер во 2103 година

Читај повеќе

Како вулканските ерупции создаваат молњи?

Читај повеќе
  • play_arrow

ЕСА објави нови неверојатни слики од Сонцето

Читај повеќе

Twitter казнет со 150 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

InSight Mars го испрати последното селфи од Црвената планета

Читај повеќе

Дали телефоните нè прислушуваат: Како знаат за што зборуваме и зошто добиваме реклами за тоа?

Читај повеќе

Универзумот се шири многу побрзо отколку што мислевме

Читај повеќе