YouTube ги откри десетте најгледани реклами во 2019

Шест од најдобрите десет најгледани реклами на YouTube годинава потекнуваат од Супер Бол настанот што се одржа во февруари годинава. Тоа значи дека публиката сака да гледа добри реклами и во остатокот од годината.

На првото место е рекламата на Amazon со наслов „Not Everything Makes the Cut“ со Харисон Форд и Форест Витакер и има над 39,5 милиони прегледи на YouTube.

Потоа следува рекламата на Hyundai, исто така прикажана на Супер Бол, со 38,9 милиони прегледи. На третото место е рекламата на Gillette, со 32,8 милиони прегледи.

Apple е на четвртата позиција со рекламата во која го претстави iPhone 11 во септември, со 31,8 милиони прегледи.

Целосното време за сите реклами од топ 10 листата е околу 275 милиони минути, со 230 милиони прегледи, од 1 јануари до 1 декември 2019 година.

Рангирањето на YouTube се врши со алгоритами.

1. Amazon - „Not Everything Makes the Cut“ - 39,5 милиони прегледи

2. Hyundai - „The Elevator“ - 38,9 милиони прегледи  

3.Gillette - „We Believe: The Best Men Can Be“ -  32,8 милиони прегледи

4. Apple - „Introducing iPhone 11“ - 31,8 милиони прегледи

5.Bosch - „The Internet of Things presents“ - 23,3 милиони прегледи

6. Doritos - Chance the Rapper x Backstreet Boys Super Bowl - 16,7 милиони прегледи

7. Audi - „Audi Presents: Science Fair“ - 14,8 милиони прегледи

8. Stella Artois - Change Up The Usual - 13,9 милиони прегледи

9. Nike - Dream Crazier - 11,1 милиони прегледи

10. NFL - The 100-Year Game - 7,3 милиони прегледи

реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

Комисијата за заразни болести денеска на состанок за следните чекори за рестрикциите

Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Интернет

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Read more

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Read more

Facebook го купи Giphy за 400 милиони долари

Read more

Највисоките 5G станици „никнаа“ на Монт Еверест

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

На секои шест секунди се уништува прашума со големина на фудбалско игралиште

Читај повеќе

Маск: Време е Amazon да се разбие

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Читај повеќе

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Читај повеќе

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Читај повеќе

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Читај повеќе