YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Славниот јутјубер Џејк Пол го победи поранешниот ММА борач Бен Аскерн, успешно продолжувајќи да ја гради боксерската кариера.

Пол во саботата навечер го нокаутираше познатиот ММА борач, по само 60 секунди борба. Аскерн успеа да стане по нокаутот, но судијата не му дозволи да ја продолжи борбата.

Remote video URL

Кратко време по поразот се појавија гласини дека станува збор за измама, бидејќи Аскерн е фотографиран како насмеан го напушта рингот, во друштво на сопругата. Поради тоа е обвинет дека намерно го изгубил мечот.

URL

За овој пораз Аскерн заработил 500.000 долари, како и одредена сума пари од преносот на борбата за која гледачите мораа да ја платат за да ја гледаат онлајн.

Ова е трета победа за 24-годишниот Пол во кариерата, кој инаку е познат американски инфлуенсер, актер и рапер.

URL
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Останати спортови

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Read more

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Read more

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Read more

Рејчел Остович и Пејџ Ванзант ќе имаат реванш без ракавици

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе