За добар почеток на денот: Рецепт за највкусното есенско смуди

Овој напиток е вистинска витаминска бомба со која може енергично да го почнете денот.

Потребни состојки:

-две киви

-едно поголемо јаоблко

-1 портокал

-сок од половина лимон

-мед

-цимет

-1 дл вода

Начин на подготовка:

Излупете го овошјето и ставете го во блендер. Сипете постепено вода, а потоа додадете цимет и мед, па продолжете да мешате.

Пијалакот послужете го во чаша или понесете го со вас на работа, идеален е за почеток на работниот ден.

Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Рецепти

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Read more

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Read more

Пилешко со дуња - заборавен југословенски рецепт

Read more

За совршена кајгана во јајцата додадете лимон

Read more
 

Магазин

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе

Најстарото дете во семејството е и најпаметно, вели науката

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Читај повеќе

Постојаниот стрес може да доведе до деменција, тврдат експерти

Читај повеќе

Што се случува кога ќе си легнете по јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Читај повеќе

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Читај повеќе