За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Ноќеска во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода И.Р. (34) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По полноќ, во 0:10 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода П.И. (26) од Србија, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. Исто така во Центар, рано утрово во 2:00 часот полициски службеници го лишиле од слобода Д.Г. (23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Утрово во 1:40 часот од угостителски објект во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода В.Ф. (25) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. Во 0:15 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Во 1:50 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.Е. (25), С.О. (18) и Н.М. (19), сите од кумановско, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, прашкаста материја, марихуана и дробилка.

Во 2:45 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Б. (28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. Во 1:45 часот во с. Волково, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Н. (29) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Ноќеска во 23:00 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода Е.Ш. (29), Л.А. (31) и Ф.А. (33), сите од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на сите овие случаи ќе следи соодветен поднесок, информираат од МВР.

Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Хроника

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

Read more

46-годишна жена до смрт избодена во Кочани

Read more

Гевгеличанец осомничен за убиство на братот и снаата

Read more

Бебе тешко повредено во градинка во Скопје

Read more
 

Вести

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Читај повеќе
  • play_arrow

Нацист од Втората светска војна доби овации од Зеленски и Трудо

Читај повеќе

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Читај повеќе

Не сообраќаат возови на релација Скопје–Битола, изгореа 1.000 прага од пругата

Читај повеќе

Осуденици од Идризово тврдат дека затворски полицајци ги уценуваат

Читај повеќе

Нови цени на горивата од полноќ

Читај повеќе

Нов протест за случајот на Онкологија: Правда за жртвите мора да има

Читај повеќе

Отскочна даска #2: Дарија Јовановска избрана да чита на отворањето на Скопскиот поетски фестивал

Читај повеќе

46-годишна жена до смрт избодена во Кочани

Читај повеќе