За Fall на Netflix велат дека е најстрашниот филм некогаш снимен

Гледачите на Netflix тврдат дека од сцените од филмот „Fall“ им се слошило, а некои дури пишуваат дека тоа е најстрашниот филм што некогаш го гледале.

Филмот е особено стресен за оние што страдаат од страв од височина, па дури и Netflix на својот официјален профил на Twitter ги предупреди гледачите за вознемирувачки сцени.

„Речиси секоја сцена во филмот 'Fall' може да ви создаде вртоглавица“, пишуваат гледачите, а многумина и се жалат.

„Fall“ е еден од најстрашните филмови што сум ги гледал. Без крв, без насилство, само силно чувство на вознемиреност низ целиот филм. Ужас. Дланките ми се потеа цело време“, напиша еден твитерџија.

Друг нагласи дека го исплашила самата висина на која се одвива дејството.

„Секогаш ми беше тешко да ги објаснам стравот и вознемиреноста од височините и погледот на околината од повисоките височини. „Fall“ навистина ми предизвика вознемиреност и вртоглавица“, додаде друг твитерџија.

„Навистина со нетрпение го очекував овој филм, но не знаев дека се плашам толку од височините додека не го гледав. Од некои од сцените на крајот ми се слоши, а ако бев на таква кула, ќе умрев од страв“, пишува друг корисник на Twitter.

URL

„Добар филм, повратив и имав напад на паника, но беше добро“, напиша трет твитерџија.

Филмот „Fall“ ја прикажува напнатата и застрашувачка авантура на две девојки, Беки и Хантер, кои се заглавуваат на радио кула висока 610 метри, на која се искачиле за да ја растурат пепелта на сопругот на Беки, кој загинал во планинарска несреќа.

Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Филм & ТВ

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more

Почина Драги Христов - Шпага

Read more
 

Сцена

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе