Авто новости

За фановите на BMW: Како се создава новата Серија 3?

11. октомври 2018 - 11:58 | А.С.

Баварскиот автопроизводител објави пет видеа за своите фанови во кои претставува пет различни производни фази на новата генерација на „тројката“.

Новата BMW Серија 3 дебитираше на почетокот на октомври на Саемот на автомобили во Париз. Овој модел ќе се произведува во Германија и во Мексико, а во Кина ќе се изработува верзијата со продолжено меѓуосовинско растојание наменета за локалниот пазар.

Седмата генерација на Серија 3 што ќе носи ознака G20 и ќе биде пуштена во продажба на 19 март, 2019 година. Тогаш најслабата верзија што ќе може да се купи ќе биде дизел со 150 кс, со почетна цена од 37.850 евра.

Љубителите на германскиот автомобилски гигант прво може да се запознаат со процесот на производство на каросеријата:

Потоа може да дознаат како тече процесот на фарбање на возилата:

Следи контрола на квалитетот на фарбањето:

Камерите се селат во делот од фабриката каде се склопува возилото:

На крај, готовите автомобили поминуваат низ завршна проверка на квалитетот:

Коментирај