За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Легендарното Yugo со мала километража е ставено на аукција.

Аукциската куќа Barret-Jackson викендов ќе го понуди Yugo Cabrio со само 595 поминати километри.

Станува збор за жолт Yugo Cabrio GVC од 1990 година, кој работи со 1,3-литарски мотор, кој може да испорачува 65 КС, и доаѓа во комбинација со 5-брзински рачен менувач.

Останува да почекаме и да видиме за колкава сума ќе смени сопственик, ако се има предвид дека неодамна, еден таков модел со поминати повеќе од 300.000 километри беше продаден за 51.000 евра.

За колку мислите вие дека ќе се продаде?

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Авто новости

Галерија на неделата: Ford Focus

Read more

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Read more

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Read more

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Read more
 

Автомобили

  • filter

Галерија на неделата: Ford Focus

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Читај повеќе

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Читај повеќе
  • filter

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Читај повеќе

Кога е време за нови бришачи?

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Читај повеќе