За малку го промаши: Камера сними удар на гром до човек

Човек од Јужна Каролина помина неповреден иако гром удри на чекор од него.

Ромулус МекНил има голема среќа. Шетајќи се по дождот во американската сојузна држава Јужна Каролина гром удри веднаш до него.

„БУМ! Слушнав силен удар. Видов како надрзина светна и почувствував мал електрицитет како ми поминува по телото“, вели среќниот преживеан.

Човекот одел до паркингот по својата кола во училиштете каде работи кога удрилгромот.

Во рацете покрај чадорот кој содржи метал, носел и клучеви од кола, а газеше и по вода. Ниту еден од тие спроводници на струја за среќа не проработе.

Моментот го снимила камера која е дел од системот за обезбедување на училиштето.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more

Чек дис аут

Ресторан во Холандија ги замени келнерите со роботи

Read more

Кој како се снајде за маска

Read more

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Read more

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Read more

Магазин

  • play_arrow

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Читај повеќе

Четири знаци за ослабен имунолошки систем

Читај повеќе
  • play_arrow

Како никогаш да не бидете здодевен соговорник?

Читај повеќе
  • filter

Каде Римјаните граделе најмногу театри и амфитеатри?

Читај повеќе

Anonymous се реактивираат, ќе ги разоткриваат злосторствата на полицијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Читај повеќе
  • filter

Почина славниот современ уметник Христо

Читај повеќе

Што вели науката за бебињата родени во јуни?

Читај повеќе

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Читај повеќе