За машки: 7 совети како да ја освоиш симпатијата

Многу ти се допаѓа некоја девојка? Мислиш дека е најубавата што си ја видел, и надворешно и внатрешно, и не можеш да престанеш да си замислуваш колку добар животот би бил доколку би ти била девојка. Но, машките најчесто не знаат како да постапат со својата симпатија.

Доколку сакаш некоја девојка да се заљуби во тебе, да ја освоиш, треба да се сконцентрираш на градењето вистинска поврзаност со неа и да оставиш врската природно да се развива. Ова се неколку совети како да го направиш тоа:

Стани пријател со неа

Првиот чекор за да направиш девојка да се заљуби во тебе е прво да воспоставите пријателство со неа пред да постигнеш романтичен напредок.

Со тоа што ќе бидеш нејзин пријател, ќе можете подобро да се запознаете, да споделувате искуства и интереси и да развиете подлабока врска.

Како нејзин пријател, ќе можеш и да знаеш дали вие двајца ќе си одговарате како пар или не. Често се случува она што на почетокот било привлечно, при подобро запознавање на симпатијата да изгубиш интерес откако ќе сфатиш колку сте различни и колку не си одговарате. Затоа овој чекор е важен.

Покажи интерес и внимание

Една од најатрактивните квалитети кај една личност е неговата способност да слуша и да обрнува внимание; и како што веројатно веќе знаете, девојките сакаат внимание.

Покажи интерес за она што таа има да го каже, поставувај ѝ прашања и запомни детали за нејзиниот живот и преференции. Ова ќе направи да се чувствува вреднувана и ценета и ќе ги зголеми нејзините шанси да те засака.

Почитувај ја и биди внимателен

Во текот на твојата интеракција со симпатијата, не заборавај да ја третираш со почит и љубезност и да бидеш промислен и внимателни со твоите зборови и постапки.

Секогаш размислувај пред да зборуваш и внимавај на твојот јазик и тон кога разговараш со неа. Исто така, покажи дека се грижиш за нејзините чувства и мислења дури и ако не се согласуваш со нив.

Биди самоуверен, но не арогантен

Довербата е клучна особина која може да ги привлече девојките. Но, треба да запомниш дека постои многу тенка граница помеѓу самодовербата и ароганцијата, а дефинитивно не сакаш да ја преминеш границата.

Обиди се да се фокусирате на твоите позитивни квалитети и достигнувања и покажи дека ти е удобно во својата кожа.

Некои други докажани совети кои можат да те натераат да бидеш самоуверен вклучуваат забавување на говорот и смиреност кога разговараш со неа, воспоставување намерен контакт со очите со неа, давање уникатен комплимент и одржување на опуштено држење на телото.

Користи хумор и духовитост

Еден од најлесните начини да го освоиш женското срце е преку смеа. Едноставно тешко е да се одолее на личност со одлична смисла за хумор - во една минута се смееш на шегите, а следната се заљубуваш.

Користи ја твојата смисла за хумор за да ја насмееш и да се чувствува опуштено и удобно покрај тебе, но избегнувај да бидеш премногу груб или навредлив.

Покрај смешни шеги и приказни, можеш да дофрлиш и некои духовити пикап фрази. Не само што ќе ја натераш да се насмее, туку и ќе ѝ дадеш дознаење дека си заинтересирани.

Покажи ја твојата романтична страна

Откако ќе воспоставиш силно пријателство и ќе се чувствувате удобно еден со друг, сега можеш да почнеш да го покажуваш ствојот романтичен интерес.

Можеш да ја носиш на романтични состаноци, да и праќаш слатки пораки, да ѝ дадеш дознаење дека мислиш дека е убава, па дури и да воспоставиш суптилен физички контакт како што е држење за рака за да видиш како ќе реагира на тоа.

Кога ќе почувствуваш дека е вистинското време, треба да го искористиш моментумот и да ѝ дадеш дознаење како се чувствуваш за неа. Внимавај да не чекаш премногу, затоа што засекогаш ќе останете заглавени во пријателската зона.

Биди свој

Што е најважно, додека се обидуваш да ја освоиш симпатијата, не заборавај дека автентичноста е клучна во секоја врска.

Биди свој и оставе ја твојата личност да блесне; не обидувај се да бидеш некој што си не само за да ја импресионираш.

На крајот на денот, подобро е да не те сака онаков какви што си, отколку да те сака каков што не си, затоа глумата не може вечно да трае, а кога ќе ја види промената ќе изгуби интерес.

Тагови
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Љубов и секс

7 прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Кои се најсреќните, а кои најтешките години во бракот?

Read more

Во кој период од животот жените имаат најсилен сексуален нагон?

Read more

Дали е добра идеја да му дадете втора шанса на бившиот?

Read more
 

Магазин

Кафе или зелен чај: Што ќе ве разбуди подобро?

Читај повеќе
  • play_arrow

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Читај повеќе
  • play_arrow

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Читај повеќе

Оригинален рецепт за мексикански палачинки

Читај повеќе

Расте бројот на млади пушачи во Германија

Читај повеќе

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Читај повеќе

Во кој хороскопски знак се раѓаат најголемите мајстори за манипулација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Читај повеќе

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Читај повеќе