За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Б.С.Б.
/ 05.08.2021 / 15:23

Камил Костек има 29 години и работи како модел за костими за капење. Магазинот Sports Illustrated во неа го препозна тоа што модните агенции не успеаја да го забележат.

Костек досега има соработувано со неколку модни брендови и била дел од многу модни кампањи, но не можеше да најде модна агенција којашто ќе ја застапува. Засега, од сите има добиено одговор дека не е доволно слаба.

Кога Sports Illustrated објави оглас за модели за костими за капење, Камил сними видео материјал во кој го сподели искуството и се пријави. Веднаш им се допадна, се појави на ревија за костими за капење во текот на летото 2017 година.

Камил е избрана од 5.000 пријавени девојки и повторно работеше за магазинот и во 2018 година. Оттогаш, многу машки магазини ја нарекуваат „американска бомба“ и „секс-симбол“ поради нејзината руса коса и облините.

Магазинот Maxim ја вброи меѓу стоте најпривлечни жени во светот во 2019 година.

Инаку, Камил се занимава и со танц, има свое студио и работи како телевизиска водителка во сегмент на шоу-бизнисот. Од 2019 година држи предавања на американските универзитети и колеџи на темата колку се сакате и прифаќате себеси.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Стил

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Read more

paco rabanne PHANTOM - моќен машки парфем од нова галаксија

Read more

Модна недела во Милано - што може да научиме од уличниот стил?

Read more

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе