За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Се наѕира летната сезона на отворени обувки, па ако сакате стапалата да ви изгледаат прекрасно во сандали, закажете си третман – дома!

Не мора да трошите пари на третмани во салон за убавина, ви предлагаме рецепт за педикир по принципот „направи сам“.

Постојат еден куп домашни третмани за поубава и помека кожа на стапалата, но поедноставен и поевтин од оваа тешко дека ќе најдете.

Значи, за да се ослободите од сувата и распукана кожа на петиците, но и да се почестите со мини спа третман и 15-минутна релаксација, потребни ви се:

- млеко

- сода бикарбона

Треба да ги натопите нозете во длабок сад со топло млеко десет минути. После тоа, добро истријте ги со сода бикарбона, и оставете ги да стојат во млекото некое време.

Потоа исплакнете со топла вода и нанесете дебел слој крем за нега на стапала. Веднаш ќе забележите колку е помека и понежна кожата на стапалата. Постапката можете да ја повторувате еднаш неделно.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Живот

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Младата Кристина од Неготино одгледува свилени буби

Read more

Попова Шапка доби Информативно-едукативен Центар и две соларни еко-зони за одмор во две бачила

Read more

„Барај синко, царство доволно големо за твоите амбиции“: Смртта на Александар Велики

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе