За нашите херои - Енергетска храна од Виталиа за пожарникарите и волонтерите

Со цел да се обезбеди ефективна помош на техничките тимови од земјата и регионот, како и на сите волонтери кои во текот на изминатите 4 дена беа во истоштувачка борба со бурните пламени кои го опфаќаа реонот кај селото Будинарци - беровско, Виталиа донираше енергетски барови од својот асортиман со висока нутритивна вредност кои, пред сè, ќе им овозможат одржување на високо ниво на енергија и физичка подготвеност на тимовите во овие исклучително тешки услови, но и се практични за консумирање и складирање при активни и мобилни операции.

Компанијата исто така донираше и опрема за волонтерите и жителите од Будинарци, Мачево и околните населени места кои во следниот период ќе организираат чистење на реонот од настанатата штета, како и враќање на изобилното природно богатство на малешевскиот предел.

„Во вакво неизвесно време на економска и здравствена криза, кога низ целиот свет се увидуваат последиците од климатските промени и покачените температури, важно е да покажеме и практикуваме хуманост во секоја сфера врз која можеме да дејствуваме. Би сакале да им искажеме огромна благодарност на сите кои учествуваа во стишување на шумските пламени во Будинарци, како и оние што активно се борат со пожарите низ целата територија на државата. “ – изјавија од Виталиа.

Од Виталиа посочуваат дека дојдено е критично време во кое компаниите мора да се тие кои ќе служат како главен мотиватор и двигател кон постигнување на посветла, позелена иднина и поради тоа, редовно ги следат и поддржуваат сите активности со хумана мисија.

Залагајќи се да се помогне во секоја област каде што е потребно, тие веруваат дека со оваа стратегија ќе ги инспирираат компаниите, како и индивидуалците, да се вклучат во континуираната борба за подобро утро.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Промо

Добре дојдовте во East Gate Living: урбано живеење во новото срце на градот

Read more

70 награди во првото коло од наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава, 2win.mk

Read more

Пазар3 Ве советува - кои се најекономичните модели на автомобили на пазарот

Read more

Зачекорете во нова среќна приказна со кредитите на НЛБ Банка

Read more
 

Ново

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе
  • play_arrow

Јајце за Макрон

Читај повеќе

Борис Трајковски, Киро Глигоров и Никола Кљусев најпопуларни политичари во изминатите три децении

Читај повеќе