За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Шампионатот во Формула Е полека се ближи кон крајот, а синоќа се одржа трката во Сеул на која беше забележан голем инцидент.

Имено, трката беше прекината кога дури 8 билиди за само неколку секунди завршија во оградата.

Норман Нато, Ник Касиди, Ник де Врис, Себастјан Буеми, Андре Лотерер, Оливер Аскју, Ден Тиктум и Оливер Турвеј изгубија контрола над своите болиди на излезот од 20-тиот свиок и се забија во оградата.

Најлошо мина Де Врис, кој удри во болидот на Буеми и го качи врз својот.

Remote video URL

Раководството на трката покажа црвени знамиња, а по продолжувањето на трката славеше Мич Еванс и колку-толку остана во трка за шампионската титула.

Денеска се вози втората трка, воедно и последна оваа сезона во Формула Е, а Стофел Вандорне треба да заврши меѓу седумте најдобри за да стане шампион.

Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Останати спортови

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Read more

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Read more

Светска шампионка во брзо лизгање заработува на OnlyFans за да оди на ЗОИ

Read more

Верувале или не: Саудиска Арабија ќе организира Зимски игри

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе