СЕРИЈА А 2022/2023

За првата победа Мурињо частел 60 пици

Рома синоќа ги освои трите бода на гостувањето во Салерно, а Жозе Мурињо задоволен од оствареното нарачал 60 пици за играчите и сите кои се дел од тимот.

„Римската волчица“ со минимални 1:0 ги собра првите 3 бода од новата сезона откако благодарение на голот на Брајан Кристанте во 33. минута ја совлада домашната Салернитана. Рома можеше многу поубедливо да слави, имаше куп шанси и дваесетина удари кон голот на Луиџи Сепе, особено оние на Николо Ѕаниоло и Пауло Дибала кои едноствано среќата не ги посака.

Сепак, и минимална победа носи исто бодови колку и секоја друга, па Мурињо ја оствари целта - стартуваше со победа.

Remote video URL

Минатата година Рома гостуваше во Салерно на истиот стадион „Ареки“ на 29 август и победи со 4:0. Тогаш Мурињо на враќање за Рим додека беше во воз објави видео како јаде пица. Толку му се допаднала таа пица од еден ресторан во Салерно, што и овој пат нарачал, но многу повеќе.

Како што пренесува Corriere dello Sport, Мурињо одлучил да ги награди сите инволвирани во гостувањето во Салерно и нарачал 60 пици и пи еден пијалак за вечерата по натпреварот. Освен играчите, јаделе и членовите на тренерскиот тим и сите кои се грижат за екипата, од економ до чистач. Едноставно, сите кои биле во возот за Рим, бидејќи, вечерата била по пат.

Ако некој знае како да направи атмосфера во соблекувалната, тоа е дефинитивно Специјалниот.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Фудбал

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Read more

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Read more

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Read more

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе