За што лажат жените кога станува збор за сексот?

„Не, со тебе никогаш не глумам оргазам“, е една од најголемите женски лаги. Истражувањата покажуваат дека 80 проценти од жените барем еднаш во животот изглумиле оргазам.

Ова се најчестите женски лаги.

Никогаш не гледам порно

И жените гледаат порно. Истражувањето покажува дека 55 отсто од жените барем еднаш месечно гледаат порно или читаат за секс.

Не користам вибратор

Истражувањата покажуваат дека 52 проценти од жените во Велика Британија редовно користат вибратор.

Не е важна големината, туку техниката

Не можеме да генерализираме, на многу жени големината не им е важна, но постојат и жени на кои големината на пенисот им е многу важна за да уживаат во сексот и да доживеат оргазам. „Не е важна големината, туку техниката“ е изрека на мажи кои имаат проблеми со егото.

Не сакам секс без љубов

Поради некоја причина, жените сметаат дека не е во ред да покажат дека немаат емоции додека имаат секс, туку само го задоволуваат сексуалниот нагон. Обидете се ја поставите реални очекувања од односот и да уживате. Врската е осудена на пропаст доколку сексот не е добар.

Со тебе никогаш не глумам

Ова е најголемата  женска лага. Доколку жената не ужива во сексот или не знаете како да ја задоволите, ќе изглуми дека има оргазам за да не ги повреди вашите чувства. Истражувањата покажуваат дека дури 60% од жените постојано глумат оргазам.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Љубов и секс

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе

Руската вакцина во последна фаза: Волонтерите се чувствуваат добро

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Читај повеќе

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Читај повеќе

Дали е можно двапати да се заразите со коронавирусот?

Читај повеќе

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Читај повеќе
  • play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Читај повеќе

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Читај повеќе