За што размислуваат мажите пред првиот секс со нова партнерка?

Повеќето мажи повеќе се фокусирани на тоа да не згрешат во нешто отколку што размислуваат за евентуални недоразбирања со партнерката за време на сексот.

Комбинацијата од неизвесност и желбата за секс често резултира со поголем труд во предиграта. Меѓутоа, кај многу мажи во овие моменти, се јавува загриженост поради „техничките“ детали – дали ќе успеат да го соблечат градникот на партнерката, дали во вистински момент ќе се сетат каде го оставиле кондомот, дали ги тргнале чорапите под креветот и слично.

И така, додека се обидуваат да ја подигнат возбудата кај партнерката, продолжуваат неизвесноста кон остварувањето на целта и будното следење на реакциите на тоа што го преземаат.

А, кога партнерката целосно ќе им се предаде, возбудата кај мажите расте уште повеќе.

Но, освен неверојатната возбуда, страдаат и нервите поради грижите што се случуваат во најважниот дел од телото. Едноставно, мажите секој пат сакаат сексот да им биде најдобар дотогаш.

Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Љубов и секс

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Докажано: Број 1 причина за развод

Read more

Хороскопски знаци со кои најлесно ќе станете пријатели со бенефиции

Read more

Каде грешат паровите кога сакаат да си го подобрат сексуалниот живот?

Read more
 

Магазин

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Читај повеќе

10 болести кои ги наследуваме од мајката

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Читај повеќе

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Читај повеќе

Болки што укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Родителски совети кои никогаш не треба да ги слушате

Читај повеќе
  • play_arrow

Неочекувани фејлови, смешна компилација

Читај повеќе

Јапонците направија „машина за соништа“: Како да гледате видео

Читај повеќе

Кои се симптомите на мајмунски сипаници?

Читај повеќе